Pielgrzymka biegowa. Kup deskę. Bombowy Mikołów. Warsztaty z Miuoshem. Fotowoltaika.

Saperzy z jednostki powietrzno-desantowej w Gliwicach wrócili do poszukiwań niewybuchów w Mikołowie.

We wtorek, w czasie budowy kanalizacji, na ulicy Dzieńdziela koparka natrafiła na kilka pocisków. Jak się później okazało, był to dopiero początek problemów. Podziemny arsenał okazał się na tyle duży, że nie udało się go wywieźć jednym transportem. Do Mikołowa udał się dziś reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


Budowali już dla ptaków i nietoperzy – teraz przyszedł czas na jeże.

W Bielsku Białej zainaugurowano kolejną edycję ogólnopolskiej akcji „Kup Deskę”.
Fundacja Ekologiczna "Arka", wspólnie z dziećmi, budowała drewniane domki dla jeży.
Na bielskim rynku, bynajmniej nie zjeżony, był nasz reporter, Andrzej Ochodek. 


Koncertowe warsztaty z Miuoshem, raperem i producentem muzycznym – to jedna z inicjatyw projektu „Śląskie. Dla Młodych”.

Finał kilkumiesięcznej pracy śląskiej młodzieży będzie miał miejsce w Teatrze Ziemi Rybnickiej podczas koncertu "Młodzi z Miuoshem". Artysta opowiedział nam o tym, co będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć 12 października. Relacja Aleksandry Siążnik. 

 


Już po raz 13. z Katowic wyruszyła pielgrzymka biegowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Biegacze, jak co roku, wystartowali spod pomnika Poległych Górników kopalni „Wujek".
Tradycyjnie również przed startem wzięli udział w Mszy świętej w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach-Brynowie. Pod kopalnią "Wujek" z uczestnikami biegowej pielgrzymki rozmawiała reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch. 


Coraz więcej mieszkańców gminy Dąbrowa Zielona korzysta z energii słonecznej.

Kończy się realizacja drugiego już programu budowy instalacji fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych i komunalnych. Dzięki dofinansowanym ze środków unijnych programom mieszkańcy oszczędzają na rachunkach za energię i gmina chroni środowisko. Relacja naszej reporterki, Izabeli Czerczer. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl