Premier. Inwestycje. Senioralia. Skarbek.

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą na Śląsku. Szef rządu podsumował w Urzędzie Wojewódzkim Program dla Śląska. Według rządowych analiz, Śląsk rozwija się wolniej od pozostałych regionów Polski. Szerokie inwestycje odwrócić mają ten trend. W spotkaniu wzięło udział także wielu ministrów. Podczas spotkania podpisano też  umowę na częściową rewitalizację nieczynnej linii kolejowej łączącej Tarnowskie Góry z Zawierciem. W sumie około 49 kilometrów linii kolejowej. 


Dziki parking w centrum Częstochowy zmieni swoje oblicze. Chodzi o plac przy ulicy Perepeczki znajdujący się na tyłach kamienic przy Alejach Najświętszej Maryi Panny. Zaniedbane do tej pory miejsce zmieni się w strefę rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców oraz parking. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego. 


Siemianowicami Śląskimi zawładnęli seniorzy. Wszystko za sprawą Senioraliów, które gromadzą ludzi nie tylko w starszym wieku. Na początek imprezy wybrała się nasza reporterka, która postanowiła sprawdzić, czy wesołe jest życie seniora. W Siemianowicach Śląskich była Joanną Opas.


Społem rozpoczął termomodernizację domu handlowego Skarbek. Długo wyczekiwany przez właścicieli i mieszkańców miasta remont, zaczął się w niedzielę - ściągnięto pierwszy pas słynnych, aluminiowych łusek, wiszących na elewacji budynku. Celem jest odświeżenie dotychczasowego wizerunku Skarbka. Zakończenie remontu planowane jest już pod koniec tego roku. Prace są jednak uzależnione od warunków atmosferycznych i wydarzeń organizowanych na rynku, które mogą je opóźnić. Właściciele Skarbka wspominają, że ostateczne zamknięcie działań to marzec lub kwiecień 2019 roku. Więcej w nagraniu Pauliny Pikiewicz. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl