Minister i marszałek. Światowy Zjazd Bytomian. Juromania. Cieszyńska Trówła. Droga.

Prawie 170 milionów euro może stracić Śląsk — mówił w Katowicach minister inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński. Odpowiedź przyszła natychmiast - przed Spodkiem zgromadzili się między innymi radni Katowic i wicemarszałek, Michał Gramatyka. Na miejscu była Paulina Kurek.


Z Niemiec, Austrii oraz zza wschodniej granicy. Do Bytomia przyjechali mieszkańcy którzy lata temu opuścili swoje rodzinne strony. W mieście trwa „Światowy Zjazd Bytomian”. To okazja do spotkania się ze starymi znajomymi, powspominania oraz odkrycia miasta na nowo. W tłum Bytomian starał wtopić się reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


Festiwal lokalnej kultury pod hasłem "Skarby z cieszyńskiej trówły" rozpoczyna się w Cieszynie. To już 18 edycja imprezy będącej unikalnym połączeniem tradycji Śląska Cieszyńskiego ze sztuką współczesną,designem rzemiosłem i kuchnią.W tym ostatnim przypadku chodzi głównie o tradycyjny cieszyńsko-austriacki strudel. I od poszukiwania tego ciasta swoja wizytę w Cieszynie rozpoczął nasz reporter, Andrzej Ochodek.


Szlak Orlich Gniazd to jeden z najciekawszych i najpiękniejszych szlaków kulturowych w Polsce. Szlak, który doczekał się swojego święta. Jutro odbędzie się pierwsza edycja Juromanii – całodniowej imprezy, na wielu obiektach turystyczno-historycznych od Krakowa po Częstochowę. My na szlak z mikrofonem wychodzimy już dziś za sprawą reporterki Gabrieli Kaczyńskiej.


Gminę Tworóg odwiedzili dziś minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Przyjechali, by przekazać dobre wiadomości mieszkańcom, bowiem znalazły się środki na remont jednej z ważnych arterii w gminie. Na dofinansowanie mogą liczyć samorządy z całego kraju. Teraz tylko pozostaje czekać na efekty remontów dróg. A to nagranie przygotowała Joanna Opas.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl