Tajemniczy świat informacji. Młyn w Żarkach. Minister sportu w Szczyrku.

Jak ważna jest ochrona informacji niejawnych dla bezpieczeństwa kraju? Czy my, zwykli obywatele mamy dostęp do takich informacji? Odpowiedzi między innymi na te pytania można było uzyskać podczas dzisiejszej konferencji w Dąbrowie Górniczej. Przy okazji odbyła się także prezentacja filmu edukacyjnego "Tajemniczy świat informacji". Na konferencję prasową wybrał się Marcin Wielgus.


 

 

Czy Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego wzbogaci się o kolejne atrakcje? Wszystko wskazuje na to, że tak. W Żarkach w północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej pojawiły się ekipy specjalizujące się w remontach, odbudowie i renowacji zabytkowych obiektów. Obiektem ich zainteresowania w tym przypadku jest stary żarecki młyn, który popadał w ruinę. Dziś do środka weszła nasza reporterka Gabriela wraz z Katarzyną Kulińską-Plutą z żareckiego magistratu.


 

 

Skoki narciarskie w kwietniu i to w obecności ministra sportu? Dlaczego nie. W Szczyrku, gościł Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat. Odwiedził obiekty sportowe w tym m.in. kompleks skoczni narciarskich i spotkał się z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Był tam nasz reporter, Andrzej Ochodek.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice