Ekspert radzi: jak dobrze zaplanować remont?

fot. Ryszard Stotko

Markety, które sprzedają artykuły budowlane oferując je w promocyjnych cenach, również reklamują się tym, że kupując u nich całe wyposażenie łazienki czy kuchni są w stanie zapewnić fachowców, którzy tę łazienkę czy kuchnie szybko i sprawnie wyremontują. Otóż tak do końca nie jest, ponieważ owszem, sprzedają wyposażenie łazienki i kuchni po promocyjnych cenach ale z ekipą, która ma nam ten remont zrobić tak słodko nie jest. Klient nie podpisuje umowy na wykonanie tej usługi i po miesiącu dowiaduje się, że ekipa faktycznie przyjdzie do niego, ale za pól roku. Albo będzie na nią czekać jeszcze dłużej. Jak się przed tym zabezpieczyć, co powiedzieć w Biurze Obsługi Klienta gdy przyjdzie nam ustalać termin remontu? Z mec. Martą Trzęsimiech-Kocur rozmawia Marek Mierzwiak.

Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.