Europejski Kongres Gospodarczy. Sprzątanie parku w Rajczy. Zbiornik Racibórz.

W trakcie oficjalnego otwarcia jedenastego Europejskiego Kongresu Gospodarczego, podkreślano wartość dialogu oraz umiejętność prowadzenia dyskusji. 

Przy uczestniczących podczas konferencji przedstawicielach z różnych krajów Europy, kwestia zrozumienia siebie nawzajem okazuje się fundamentalna. Pośrednikami w rozmowie stają się tłumacze, którzy na żywo muszą oddać esencję formułowanego przekazu. Z Ksymeną Plater-Zyberk, tłumaczką języka angielskiego, rozmawiała Paulina Pikiewicz.


Łopaty, grabie, ciężki sprzęt, a przede wszystkim dobre chęci - tego nie brakuje mieszkańcom Rajczy na Żywiecczyźnie. Po latach wracają do tradycji czynu społecznego i w wolnym czasie wspólnie - ramię w ramię - odnawiają miejscowy park.

Na terenie parku wciąż nie brakuje jeszcze pozostałości po dawnej trąbie powietrznej. Choć na co dzień zielony zakątek cieszy się sporym powodzeniem wśród mieszkańców i przyjezdnych - rajczanie chcą odrestaurować teren, by już w nadchodzącym sezonie móc wspólnie piknikować i odpoczywać na swoim skrawku zieleni w centrum miejscowości. Z mikrofonem w Rajczy była Katarzyna Graboń.


Zbiornik Racibórz Dolny to największa inwestycja przeciwpowodziowa w Polsce. Gdy zostanie ukończony w 2020 roku będzie chronił przed zalaniem miejscowości znajdujące się przy Odrze aż do wysokości Wrocławia.

 Jeszcze w 2017 roku budowa stała pod znakiem zapytania przez liczne nieprawidłowości jakich dopuścił się wykonawca, dziś idzie jednak pełną parą. Teren zbiornika odwiedził z mikrofonem reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl