European Start-Up Days. Wojsko Obrony Terytorialnej. Dzień Dobrego Słowa.

W Katowicach drugi dzień trwa European Start-Up Days. W ramach wydarzenia wyłonione zostały najciekawsze firmy i pomysły. Jak się okazuje, najtęższe umysły i wizjonerów znaleźć można nie tylko w dolinie krzemowej w Stanach Zjednoczonych, lecz także nad Wisłą. Z założycielami startupów rozmawiał reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


 

W strugach deszczu odbyła się wizyta gospodarska ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka w Gliwicach. Szef resortu odwiedził dzisiaj batalion lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Gliwicach, gdzie spotkał się z dowódcami Brygad Obrony Terytorialnej oraz zapoznał się z planami rozwoju piątego rodzaju Sił Zbrojnych. Jak się okazuje coraz więcej chętnych chce zostać terytorialsem. W Gliwicach była Łukasz Kałuża.


 

W Częstochowie promowano dziś Dzień Dobrego Słowa. Psycholodzy, pedagodzy, nauczyciele i uczniowie wzięli udział w konferencji poświęconej popularyzacji kulturalnego zachowania i szacunku dla języka polskiego. Dzień Dobrego Słowa to od wielu lat propagowany w internecie projekt, który popularyzuje odpowiedzialności za słowo i kulturę słowa. W wielu szkołach i przedszkolach każdego 13 dnia miesiąca organizowany jest Dzień Dobrego Słowa, bo dobre słowo może czynić świat lepszym. Konferencję Dzień Dobrego Słowa zorganizowała w Częstochowie Powiatowa Poradnia Psychologiczna - Pedagogiczna.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl