Sprawdzamy oddział diabetologii w szpitalu św. Barbary. X Przegląd Teatrów Szkolnych. "Pociag do śląska".

Jakiś czas temu pojawiły się niepokojące doniesienia o oddziale diabetologii Szpitala św. Barbary w Sosnowcu. Nowa dyrektor Alicja Cegłowska nie przedłużyła kontraktu 8 lekarzom pracującym na tym oddziale. Po kilku miesiącach nasza reporterka Joanna Opas odwiedziła oddział i sprawdziła czy i jak funkcjonuje.


Dziś w Częstochowie kończy się X Przegląd Teatrów Szkolnych Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Uczestniczy w nim około 50 amatorskich teatrów ze szkół w całej Polsce. Uczniowie wcielający się w role postaci które grają, przede wszystkim uczą się przeżywania sztuki.


Warszawa poczuła dziś pociąg do śląska. Specjalny skład kolei z przedstawicielami świata polityki, nauki oraz kultury przejechał dziś ze stolicy województwa śląskiego do stolicy państwa. Wśród pasażerów znaleźli się m.in. członkowie bractwa kurkowego, zespołu "Mały Śląsk", uczniowie oraz orkiestra górnicza. W rytmach muzyki ludowej, delegacja przemaszerowała ulicami Warszawy do pałacu na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Celem wydarzenia była promocja kultury i historii śląska. Wśród uczestników znalazł się reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl