Wybory do Parlamentu Europejskiego. Move Your Brass. Czytanie i pszczoły.

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego. Komentarze, opinie i najnowsze dane po wyborach zebrała Joanna Opas.W miniony weekend Katowice opanowały orkiestry dęte. W ramach festiwalu muzyki dętej – Move Your Brass – muzycy grali na ulicy, w kościołach, parkach i dzielnicach.

Wszystko po to, by przypomnieć nam o tym, jak istotnym elementem w budowaniu wspólnoty były – i są nadal – orkiestry dęte. Z organizatorką festiwalu, Marleną Hermanowicz z Katowice Miasto Ogrodów, rozmawiała Paulina Pikiewicz.Biblioteka Publiczna w Łazach zachęca młodych czytelników do czytania literatury popularno-naukowej.

Robi to w sposób nietypowy, bo obok książek pojawiły się pszczoły, które goszczą w każdej szkole, a zajęcia prowadzą tam bibliotekarze przy wsparciu pszczelarza.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl