Dzień bez telefonu. Krew. Protest górników.

Teraz trochę świeżej krwi. Tym bardziej, że zapotrzebowanie na krew latem jest naprawdę bardzo duże. Podczas wakacji jesteśmy w rozjazdach, uczniowie mają labę, odpoczywają też studenci. To właśnie latem rośnie liczba wypadków komunikacyjnych. Szpitale ze Śląska dziennie potrzebują co najmniej 250 litrów krwi, dlatego regionalne centrum ruszyło z dodatkową akcją. Przed dworcem PKP w Katowicach ustawił się ambulans, który odwiedził Łukasz Szwej.Podobno bez niego jak bez ręki. Mowa o telefonie komórkowym. Najnowsze badania przeprowadzone wśród dzieci i młodzieży wykazały, że o uzależnienie nietrudno. Czy moglibyśmy bez niego żyć? Postanowili to sprawdzić internauci, którzy 15 lipca ustanowili Dniem Bez Telefonu Komórkowego. Reporterka Polskiego Radia Katowice, Paulina Kurek zapytała mieszkańców Śląska, czy wytrzymaliby bez niego przynajmniej jedną dobę. 900 złotych netto za miesiąc pracy. Przeciwko takim wynagrodzeniom protestują dziś pracownicy grupy Tauron Wydobycie. Przed siedzibą zarządu w Jaworznie, gdzie trwają rozmowy, zebrali się dziś strajkujący górnicy z kopalni Janina w Libiążu. Domagają się co najmniej 1000 złotych podwyżki. Rozmawiał z nimi reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl