Dom Brata Alberta. Inicjatywy społeczne.

Częstochowska Fundacja Oczami Brata przygotowuje się do budowy domu. Ma on służyć podopiecznym fundacji, czyli osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Dom przeznaczony będzie dla dorosłych osób, które ze względu na swoją niesamodzielność oraz wiek rodziców i opiekunów, nie są w stanie samodzielnie zamieszkać we własnym mieszkaniu. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.Przystanki autobusowe w Zamarskach, w podcieszyńskiej gminie Hażlach, zmieniły diametralnie wygląd. Wszystko za sprawą projektu Równać Szanse, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pod nazwą SZWUNG MŁODYCH 2 – Zamarski Przystanek Kulturalny. W ruch poszły szczotki druciane, papier ścierny, pędzle i farby. Na przystankach zostały spisanie marzenia i pozdrowienia mieszkańców a wszystko za sprawą młodzieży i miejscowego sołtysa. Na przystanku z marzeniami zatrzymał się nasz reporter Andrzej Ochodek. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl