Uczmy się od pszczół...

Jest niezwykłym stworzeniem, żyjątkiem pełnym paradoksów – z jednej strony tak przyjaznym i pomocnym człowiekowi, z drugiej, musimy się dobrze zewsząd chronić gdy chcemy podejść do niej bliżej. Mądra, oddana, pracowita, znana od wieków, niezwykła we współpracy z towarzyszkami. Drodzy Radiosłuchacze – zapraszamy Was na kolejny odcinek audycji „Ślady - Wspólnota" - dziś będziemy się jej chcieli uczyć od... pszczół.W wędrówce po tajnikach ich świata oprowadzą nas goście ks. Bartka Kuźnika - Dawid Bytomski i Łukasz Przybył. Do tego świetna muzyka Igora Jankowskiego z płyty "Quo vadis".


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl