Sześć milionów na drogi w Bytomiu. Pikieta przed Sądem Rejonowym w Częstochowie.Windy w Dąbrowie Górniczej.

Związki Zawodowe ISD Huty Częstochowa oraz pracownicy firmy pikietowali dziś przed Sądem Rejonowym w Częstochowie. W ten sposób wyrazili swój sprzeciw wobec decyzji sądu, który w ubiegłym tygodniu odrzucił oferty dwóch potencjalnych nabywców Huty i ogłosił upadłość likwidacyjną zakładu. 

Wyznaczył też syndyka masy upadłościowej. Zdaniem związkowców to działanie na szkodę huty. Pikieta zorganizowano dziś bo decyzja o ogłoszeniu upadłości jest nieprawomocna. Firmy, które były zainteresowane kupnem ISD Huty Częstochowa mogą złożyć odwołanie. Ponadto na dziś sąd wyznaczył wysłuchanie potencjalnych dzierżawców.


6 milionów złotych otrzymał Bytom w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na remonty i modernizacje lokalnych arterii. Symbolicznie te środki przekazał dziś miastu wojewoda śląski. Jarosław Wieczorek odwiedził dziś nie tylko Bytom, ale także inne miasta w regionie, które przygotowały wnioski o dofinansowanie. 


Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej od kilku lat skarżą się na windę, znajdującą się w samym centrum miasta, obok Pałacu Kultury Zagłębia. Winda działa tylko kilka razy w roku, co znacznie utrudnia życie szczególnie osobom starszym i niepełnosprawnym. Dlaczego tak jest i kiedy można liczyć na wymianę dźwigu, sprawdzała Klaudia Matuszna.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl