Tramwaje w Bytomiu. Szachy przedszkolaków.

Mija rok odkąd w Bytomiu przy ulicy Katowickiej, ze względu na zły stan torów,  przestały jeździć tramwaje. Firma, która podjęła się remontu, prace miała zakończyć w grudniu 2018 r. Przez opóźnienie mieszkańcy Katowickiej musieli liczyć się z ogromnymi utrudnieniami,a lokalni sklepikarze z obniżeniem zysków nawet o 50%. Czy zgodnie z zapowiedziami tramwaje ruszą w najbliższy poniedziałek? Skąd tak duże opóźnienie? Sprawdzała Klaudia Matuszna.


 

Tysiąc młodych szachistów rywalizuje dziś w katowickim Spodku  podczas IV Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół i Przedszkoli w szachach. Organizatorem wydarzenia jest klub szachowy z Podlesia. Z młodymi pasjonatami i ich opiekunami rozmawiała reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl