Przeszczep. Schronisko. Pielgrzymka biegowa.

Do tej pory na całym świecie wykonano jedynie około 80 takich zabiegów. Mowa o jednoczesnym przeszczepie płuc i wątroby. 

Skomplikowaną operację przeprowadzili wspólnie lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca i Szpitala Klinicznego im. Andrzeja Mieleckiego w Katowicach. 21-letni pacjent dodatkowo cierpiał na mukowiscydozę. Dziś miesiąc po operacji lekarze opowiedzieli o swoim, pierwszym tego typu w Polsce sukcesie.


Do tego, że zwierzakom trzeba pomagać, nie trzeba nikogo przekonywać. Nie trzeba było także przekonywać naszych redakcyjnych kolegów i koleżanek, którzy wzięli udział w dość spontanicznej zbiórce darów, na pomysł której wpadła Izabela Woźniczko.

Dziś dary zawiozła do schroniska dla zwierząt w Mysłowicach. My także zachęcamy Państwa do tego, by wspomóc mysłowickie przytulisko dla bezdomnych zwierząt. Aktualnie jest tam ponad 70 psiaków i blisko 70 kociaków. Ale bardziej niż rzeczy, zwierzęta potrzebują domu i miłości człowieka. 


Śladami Jana Pawła II wyruszyło dziś z Rudy Śląskiej 5 maratończyków.

By upamiętnić Ojca Świętego pokonają dziesiątki kilometrów, by dotrzeć do rodzinnej miejscowości papieża. Wyzwanie zajmie im dwa dni, lecz jak twierdzą, są ludzie, o których pamięć warto pielęgnować.

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl