Światowa Konferencja Antydopingowa. Jezioro Żywieckie.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczęła się Światowa Konferencja Antydopingowa. W trakcie obrad delegaci muszą zatwierdzić kodeks antydopingowy oraz powołać nowe władze organizacji.

Był tam nasz reporter, Tadeusz Musioł.


1400 km, czyli dystans, jaki należy przemierzyć jadąc z Żywca nad Bałtyk i z powrotem, to długość sieci kanalizacyjnej na Żywiecczyźnie – efekt największego projektu tego typu w Unii Europejskiej.

Właśnie podsumowano 15-letnią realizację tego projektu, ale to jeszcze nie koniec – są plany oczyszczenia Jeziora Żywieckiego i walki ze smogiem. O szczegółach w relacji naszego reportera.

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl