"On wrócił" w Teatrze Śląskim

W Galerii Katowickiej, czyli na czwartej scenie Teatru Sląskiego premiera spektaklu "On wrócił", który jest oparty na powieści Timura Vermesa o tym samym tytule. To opowieść o Adolfie Hitler, który zostaje celebrytą.

"On wrócił" to opowieść o Adolfie Hitlerze, który budzi się pewnego ranka i ze zdziwieniem stwierdza, że nie jest już w miejscu, gdzie spędzał wczorajszy wieczór, że nie otacza go jego wierna świta, a mijający przechodnie nie witają go "niemieckim" Pozdrowieniem. Próbując odnaleźć się w nowej rzeczywistości, trafia do telewizyjnego programu, w którym uwodzi następne pokolenia Niemców. Temat trudny, w komediowej oprawie może budzić kontrowersje. Reżyserem spektaklu jest Robert Talarczyk, który podkreśla, że jego celem nie jest wywołanie żadnego skandalu.

Apelujemy po prostu o to, aby być czujnym. I przypominamy, że media mają wielką siłę  — mówi Talarczyk

W Adolfa Hitlera wciela się Artur Święs, który z tą postacią wraca na deski Teatru Śląskiego. Obok odtwórcy głównej roli zobaczymy: Annę Kadulską, Annę Lemieszek, Wiesława Kupczaka i Zbigniewa Wróbla. Premiera spektaklu w piątek 29 listopada 2019 r., kolejne pokazy w weekend.


Autor: Marek Mierzwiak /as/