Barbórka. Schronisko.

Z udziałem Adama Gawędy, pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego, a także europoseł Beaty Szydło, odbyły się uroczystości barbórkowe w Zakładach Tauron Wydobycie w Jaworznie. Dziękowano za ciężką pracę, sukcesy, ale mówiono także o wyzwaniach, jakie stoją dziś przed branżą górniczą w Polsce. Na miejscu była nasza reporterka Katarzyna Herbuś.Częstochowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt ma nowe spacerniaki i boksy zewnętrzne. Udało się je wybudować dzięki mieszkańcom głosującym w budżecie obywatelskim. Dzięki tym środkom udało się też wyposażyć miejsce do pielęgnacji zwierząt. Jak żyje się podopiecznym częstochowskiego schroniska i dlaczego warto adoptować zwierze - o tym w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl