Kolędnicy. Wcześniaki.

11 stycznia w Żywcu i Milówce zaczną się tegoroczne, 51. Żywieckie Gody. Przedsmak imprezy 2 stycznia mieli bielszczanie, do których zjechały grupy Żywieckich Dziadów. Przeszli grając i śpiewając od Regionalnego Ośrodka Kultury do Ratusza, tam trochę powinszowali a potem znów grali i hałasowali w przestrzeni publicznej zachęcając do odwiedzenia Żywiecczyzny w trakcie Godów. Jednym słowem, było co oglądać i co nagrywać. Kolędnikom w Bielsku-Białej towarzyszył z mikrofonem Jarosław Krajewski. Z medycznego punktu widzenia, "wcześniak" to noworodek, który przyszedł na świat przed ukończeniem 37. tygodnia życia płodowego. Dzieci te najczęściej wymagają szczególnej opieki i rehabilitacji. Wcześniakami byli między innymi: Izaak Newton, Napoleon Bonaparte, Jan Jakub Rousseau czy Albert Einstein, który przedwcześnie się urodził akurat w czasie świąt Bożego Narodzenia. Jak mówią niektórzy, "przyszli na świat wcześnie, bo więcej mają do powiedzenia". Opowieść o ludzkich historiach jakich wysłuchał nasz reporter Wojciech Pacula podczas niedawnej, charytatywnej imprezy, połączonej z balem i licytacją w Centrum Wcześniaka w Dąbrowie Górniczej. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl