Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku. Inauguracja ferii na Soszowie.

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Jak bezpiecznie szusować? Podpowiadamy prosto z inauguracji śląskich ferii zimowych na stoku stacji narciarskiej Soszów. 

Przy stoku rozbiliśmy plenerowe studio, a nasi reporterzy sprawdzają, które stoiska warto odwiedzić, a także podpowiadają, jak dbać o swoje narty i jak zrobić rozgrzewkę przed szusowaniem, która jest bardzo ważna, aby uniknąć kontuzji, jak mówi Joanna Olszak z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Agnieszka Strzemińska i Łukasz Szwej przypomną też najważniejsze punkty dekalogu narciarza. Ponadto, pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” Śląska Policja wraz z Goprowcami zaprezentuje pokaz Pierwszej Pomocy i bezpieczeństwa w górach.

— Policja musi dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, także na stokach narciarskich — mówi komendant wojewódzki policji w Katowicach Krzysztof Justyński 


Podczas inauguracji ferii na Soszowie można na własnej skórze przetestować narko- i alko-gogle. Agnieszka Strzemińska i Łukasz Szwej postanowili przetestować alko-gogle. Dzięki nim można zobaczyć jak niebezpiecznie jeździ się na nartach pod wpływem alkoholu.


— Jeżdżąc na nartach, czy snowboardzie pod wpływem alkoholu nie jesteśmy bezkarni — mówi aspirant Arkadiusz Szczeciński 


Dzieci pod okiem instruktorów dzieci nauczą się jeździć na nartach, a później w asyście policyjnych patroli zjadą stokiem z kolorowymi wstążkami w ręku, a rzeźbiarze wystrugają z lodu policyjna maskotkę — Sznupka. Jedzenie dla uczestników wydarzenia przygotuje z kolei Adam Borowicz.  

Nie zabraknie także koncertu plenerowego zespołu „A.Y.A.” i koncertu orkiestry policyjnej oraz konkursów, w tym plastyczno-fotograficznego pt. „Stok nie jest dla bałwanów”. Relacje z wydarzenia do usłyszenia na naszej antenie i zobaczenia na stronie internetowe, w serwisie YouTube i na Facebooku.