Akademia. Opady.

Ferie w pełni, a dzieci i młodzież z Siemianowic Śląskich w tym czasie zdobywają wiedzę. Nie byle jaką i w dość nietypowy sposób. Najzdolniejsi biorą udział w Zimowej Akademii Przedsiębiorczości. Na jedne z zajęć wybrała się nasza reporterka Joanna Opas. Chyba wszyscy byśmy chcieli, aby na świecie coś po nas pozostało. Otóż jak się okazuje przeciętny mieszkaniec Katowic pozostawia po sobie na tym świecie więcej niż mieszkańcy innych miast Polski. Niestety mowa nie o potomstwie, ani o wielkich pieniądzach ale o... śmieciach, których na jednego katowiczanina przypadło w ubiegłym roku aż 375 kilogramów. Problemów ze śmieciami mamy co nie miara bo trzeba je segregować a od stycznia tego roku płacić więcej za ich wywóz. Po śmietnikach grasował nasz reporter Samuel Baron.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl