Snowtubing. Kamienica.

Kolejka duża, bo i duże szaleństwo jak przekonuje nasza reporterka. W Siemianowicach Śląskich znaleźli sposób jak pozjeżdżać mimo braku śniegu. Jak donosi Piotr Kochanek, rzecznik tamtejszego magistratu, po raz kolejny na tamtejszym rynku stanął bowiem snowtubing. Co to takiego i przede wszystkim na jakie wrażenia można liczyć? To nie do końca białe szaleństwo sprawdzała Joanna Opas.


Jak widać nie tylko dzieci chętnie korzystają z atrakcji, dorośli też by chętnie pozjeżdżali. Ze snowtubingu można skorzystać do końca tygodnia, chociaż dziś bardziej adekwatna nazwa to raczej raintubing. 

Kamienica w centrum Katowic zaczęła pękać. Jedna z jej ścian grozi zawaleniem. W ciągu jednego dnia mieszkańcy musieli się ewakuować z budynku. Teraz czeka ich trudny remont i około pół roku poza domem. Dla niektórych rozstanie się z wieloletnim dobytkiem to bardzo trudne doświadczenie. Sprawą zajął się reporter Radia Katowice, Kamil Jasek. 


Inwestor zobowiązał się naprawić szkody, jednak do czasu zabezpieczenia budynku mieszkańcy muszą pozostać w tymczasowym lokum. 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl