Ćwiczenia. Graffiti.

W Kluczach z basenu pływackiego raz w roku wypuszczana jest woda i cała niecka jest dokładnie czyszczona. Tak jest od lat i nikogo to nie dziwi. Zdziwić może jednak to, że po raz pierwszy akcja czyszczenie basenu stała się okazją do nietypowej kąpieli. Kąpieli w ubraniu, ale tylko służbowym. Do wody wskoczyli policjanci, strażacy zawodowi a także druhowie ochotnicy, zarówno z województwa małopolskiego jak i śląskiego. Po co, sprawdzała nasza reporterka Gabriela Kaczyńska, która na szczęście miała tylko służbowy... mikrofon. Trudno znaleźć na świecie metropolię bez pseudoartystycznych bohomazów. Problem nielegalnego graffiti nie omija także Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Urzędnicy, służby i społecznicy od lat walczą z wandalizmem, jak dotąd nieskutecznie. Czy naprawdę nie potrafimy uszanować miejskiej przestrzeni, sprawdzał wśród mieszkańców Łukasz Szwej.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl