Motorniczy. Wystawa Słońce.

Kultura osobista, wykształcenie minimum zawodowe i ukończone 21 lat. To podstawowe kryteria, które musi spełniać kandydat na motorniczego.

Tramwaje Śląskie po raz kolejny zorganizowały kurs dla chętnych do pracy. Powody do radości już teraz mają włodarze spółki. Na tegoroczny kurs dla motorniczych zgłosiło się 90 kandydatów i kandydatek. Szkolenie praktyczne rozpoczną w połowie marca. Marta Dobrowolska również postanowiła poznać tajniki tego zawodu - oczywiście z mikrofonem Radia Katowice. 


Mikroskopowe zdjęcia kamienia węglowego i okrągły szyb kopalniany. To prace, które zobaczymy na wystawie podsumowującej projekt Michała Patyckiego - "Słońce".  

Prace fotograficzne autora zasadzają się na momencie przejścia - z ciemności w światłość. Łączy je również motyw przewodni wystawy, jakim jest okrąg, nawiązujący do tytułowego "słońca". Bezpośrednią inspiracją do wystawy jest historia górnika z kopalni "Szombierki" w Bytomiu.
INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl