Granica. Sport. Koniecpol.

Mam dobrą i złą wiadomość z naszej południowej granicy. Dobra to taka,że po interwencji m.in. starosty raciborskiego wczoraj wieczorem otwarto przejście graniczne Gołkowice-Zavada, ale tylko dla samochodów do 3,5 tony. Na podobne decyzje czekają także w Cieszynie. Mówi starosta cieszyński-Mieczysław Szczurek.


 

W Koniecpolu mieszkańcy gminy szyją maski ochronne na własne potrzeby. Przede wszystkim robią je dla strażaków, którzy rozwożą mieszkańcom wodę. Gmina od kilku lat boryka się z jej brakiem. Ta w studniach wyschła lub nie nadaje się do użytku, a wodociągi nie docierają do wszystkich domostw. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.


 

 Jak przekonują lekarze - prócz higieny osobistej i izolacji, podczas pandemii, ważny jest ruch! Oczywiście - chodzi o ćwiczenie w domu lub samemu np. w lesie. Nasi słuchacze mają wiele pomysłów jak zachować dobrą kondycję fizyczną w obecnej sytuacji. Posłuchajcie Państwo:

 
 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl