Święta. Las. Zakupy.

Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy wielu z nas pewnie zapamięta na długo. Choć będą inne od poprzednich, to czy inaczej się do nich przygotowujemy? Sprawdzała to Agnieszka Loch:


 

W związku z ogólnoświatową pandemią i odwołaniem wszystkich nabożeństw na okres Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy, wierni Kościoła Ewangelicko Augsburskiego wracają do indywidualnych spotkań religijnych. Tak już bywało w historii protestantyzmu,o czym w rozmowie z naszym reporterem, opowie biskup senior kościoła Jan Szarek.


Śpiewały kiedyś krasnoludki: Hej-ho, hej-ho, do lasu by się szło! Piosenka chwilowo niekatualna ze względu na epidemię i przedłużone dziś zakazy przemieszczania się oraz wstępu do lasu. Zanim wiosenny zew wyrwie nas między drzewa zastanówmy się, czy warto? Przyjrzeliśmy się problemowi od południa regionu. Z chodzącym teraz do lasu, to może być jak w piosence  Rosiewicza: dostrzegli go z dala, zapłacił "górala".


 

Kilometrowe kolejki przed sklepami - to zwiastun zbliżających się świąt Wielkanocnych. Jak w tym pędzie nie oszaleć i nie przesadzić? Poradnik rozsądnego konsumenta przygotowała Marta Dobrowolska. 


 INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl