Luzowanie obostrzeń. Pracownicy transgraniczni. Balkony. Muzyka dla medyka.

Pandemia koronawirusa w wielu aspektach sparaliżowała nasze życie. Powoli jednak wracamy do normalności. Dziś wchodzi w życie drugi etap odmrażania gospodarki. Dla mieszkańców to wiele zmian, które postanowiła prześledzić nasza reporterka Joanna Opas.Złagodzone zostały obostrzenia dotyczące pracowników transgranicznych. Polski rząd zniósł obowiązek 14-dniowej kwarantanny dla pracowników i uczniów mieszkających po jednej, a podejmującej obowiązki pracy i nauki po drugiej stronie granicy. O tym jak wygląda sytuacja na polsko-czeskiej granicy mówi Szymon Brandys.W czasach kwarantanny dla wielu z nas balkony pozostają, nomen omen, jedynym oknem na świat. Nie dziwi więc radość tych, którzy wreszcie doczekali się własnych. W Jaworznie, mieszkańcy bloków przy ulicy Dalekiej, czekali na swoje balkony przeszło pół wieku. Szczęśliwych mieszkańców odwiedziła Marta Dobrowolska.Gliwiccy muzycy w swoich domach nagrali instrumentalną wersję utworu "Czas nas uczy pogody". Jest to swoiste podziękowanie dla personelu medycznego Miejskiego Szpitala nr 4 w Gliwicach, który każdego dnia staje do walki z pandemią koronawirusa. Muzyka dla medyka teraz także w Radiu Katowice. Niezwykła akcję gliwickich muzyków dla gliwickich lekarzy opisała Anna Sojka. 


O tym, że "czas nas uczy pogody" można się przekonać słuchając całego utworu.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl