Kopalnia. Ubrania do oddania. Remonty.

Delikatnie mówiąc "lekki wstrząs" w Czechowicach-Dziedzicach wywołała informacja, że obecny właściciel kopalni Silesia zamierza kontynuować wydobycie węgla tylko do końca 2021 roku.

Przedstawiciele załogi i lokalnych samorządów najpierw przetarli oczy ze zdumienia, potem się uszczypnęli, czy nie śnią, a potem nastał czas poważnego myślenia - co dalej?


W czasie kwarantanny robimy rzeczy, na które zawsze brakowało czasu - malujemy pokoje, uczymy się piec chleb, czy zaglądamy na dno szafy, gdzie ukryło się wiele ubrań.

Robiąc wielkie porządki można jednocześnie pomagać. Zamiast wyrzucać niepotrzebne ubrania można wspomóc chore onkologicznie dzieci z Fundacji Iskierka. Przekonała się o tym nasza reporterka, Dorota Stabik.


Wszyscy mówią, byśmy zostali w domu. Nasza reporterka Joanna Opas postanowiła dostosować się do zaleceń i odkrywać w sobie nieznane umiejętności.

Za co tym razem się zabrała? Posłuchajmy relacji.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl