Spis rolny. Droga startowa. Nie zwlekaj.

Od 1 września do 30 listopada 2020 r. będzie przeprowadzony  powszechny spis rolny. Udział w spisie rolnym będzie obowiązkowy. Oficjalna  strona internetowa informująca na bieżąco o wszystkim co dotyczy Powszechnego Spisu Rolnego 2020, prowadzona jest przez Główny Urząd Statystyczny w Warszawie. My z kolei - czyli Polskie Radio Katowice - raz na jakiś czas będziemy wyjaśniać podstawowe kwestie związane ze spisem. Dziś podajemy pierwsze informacje. Zaprasza Zdzisław Makles.


 

5 lat temu oddano do użytku nową drogę startową na lotnisku w Pyrzowicach. O 6.11 z nowej drogi startowej wystartował pierwszy samolot do Londynu Luton, ale zanim to nastąpiło, nową drogę startową obejrzeli uczestnicy 30 wycieczek, przetestowali ją rolkarze w ramach nightskatingu, a także samochód Ferrari Berlinetta, który rozwinął na niej zawrotne 300 km/h. Po pięciu latach samochodem przejechała po niej także nasza reporterka Joanna Opas.


Podobno aż 40 procent mniej przypadków problemów kardiologicznych zgłaszają ostatnio pacjenci w szpitalach. Czy to efekt cudownego ozdrowienia narodu? Otóż nie! To efekt strachu przed koronawirusem i wizytą u lekarza. Bielscy medycy wymyślili więc akcję 'Nie zwlekaj, serce nie poczeka', w której apelują do chorych, by mniej myśleli o koronawirusie, a więcej właśnie o swoim sercu. By w razie czego nie napisali nam potem w epitafium: Covida bał się wielce - ze strachu zmarł na serce. W górę serca zatem, drodzy państwo, a jak komuś coś dolega, to do lekarza śmiało. A tę relację przygotował Jarosław Krajewski.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl