Jurajskie rowery.Repetytorium. Radiowe pingwiny. Wyjątkowy wernisaż.

Powracamy teraz do tego co dziś od rana dzieje się Śląskich Ogrodzenie Zoologicznym. To tam podziwiać można nasze radiowe dzieci. W sumie jest ich 18 i wywołują uśmiech na każdej twarzy. Chodzi o pingwiny, które po ponad 40 latach powróciły do Chorzowa.....


Teraz przeniesiemy się na Jurę, bo tam ruszył dziś pilotażowy projekt miejskich rowerów. Takie pojawiły się na terenie Myszkowa i Żarek. Korzystać z nich mogą zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający tę cześć Wyżyny Krakowsko- Częstochowskiej. W sumie do dyspozycji są 32 jurajskie rowery. O szczegółach nasza reporterka Gabriela Kaczyńska.


Niebieskie słoniki na szczęście, małe misie od chłopaka lub dziewczyny, kosmetyczki czy lunch boxy z jedzeniem- tego NIE WOLNO wam wnieść na salę maturalną. Możecie za to mieć maseczki, lateksowe rękawiczki i .... o tym co jeszcze trzeba przygotować, gdzie znaleźć informacje o obostrzeniach i zaleceniach MEN - Katarzyna Głuch Juszkiewicz w Repetytorium.


Dziś w galerii Minus1 w katowickim Rondzie Sztuki odbędzie się wyjątkowy wernisaż online. W wernisażu takim może wziąć udział każdy bez potrzeby wychodzenia z domu. Autorka, którą jest nasza redakcyjna koleżanka, Paulina Pikiewicz zapowiada, że prace w formie prostych rysunków niektórych mogą zdziwić a innych rozbawić. A łączy je to, że są... Absurdalne.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl