Kaniów po kataklizmie. Maturzyści. Promesy. Plogging.

To było wczoraj, po 13.00 - zachmurzyło się, dmuchnęło i... wielu ludziom wywróciło życie w ciągu zaledwie kilku sekund.

Kaniów koło Czechowic-Dziedzic znów nawiedził kataklizm. Dlaczego znów? Tego dowiedzą się państwo z nagrania Jarosław Krajewskiego, który dziś był w Kaniowie, gdzie trwają wielkie porządki i oględziny zarazem.


Matury 2020 odbywają się w cieniu epidemii koronawirusa. Uczniowie muszą przejść szereg etapów zabezpieczających ich przed zarażeniem.

Dezynfekcja rąk, noszenie maseczki, pozostawienie rzeczy osobistych w foliowych workach. Podpisują również oświadczenie o swoim stanie zdrowia. O tym, jak wyglądają matury w czasach zarazy, opowiada nasza reporterka Paulina Pikiewicz.


Najpierw w Bielsku-Białej, a potem w Częstochowie wiceminister w resorcie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed wręczał dziś wyłonionym organizacjom promesy na prawdziwe pieniądze przyznane w ramach rządowego programu ASOS.

Minister wręczał organizacjom coś na kształt wielkich czeków, ale pachnących prawdziwymi pieniędzmi.


Teraz o coraz bardziej popularnym trendzie w duchu eko... Plogging - to połączenie biegania ze sprzątaniem okolicy.

Przyjął się już w kilku miastach regionu, między innymi w Pszczynie i Mikołowie. Duża - licząca ponad sto osób - grupa działa w Jaworznie. Wczoraj uczestnicy wybrali się na osiedle Skałka. Towarzyszyła im Marta Dobrowolska.


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl