Akcja policyjna. Pielgrzymki. Terminal.

Zbliża się sezon pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę i wiele osób zastanawia się jak dotrzeć do częstochowskiego sanktuarium bezpiecznie dla siebie i innych. Wątpliwości ma też samorząd, który każdego roku dba o bezpieczeństwo pielgrzymów kiedy już są w Częstochowie. Z odpowiedzią przychodzi Główny Inspektor Sanitarny i jego wytyczne. Jak będzie wyglądać pielgrzymowanie w dobie pandemii i jak na przybycie pątników przygotowała się Jasna Góra sprawdziła Martyna Słabikowska. 


 

Aut na drogach o połowę mniej, a liczba tragicznych wypadków większa niż w zeszłym roku. Dlatego śląska drogówka - po raz kolejny - przestrzega kierowców i motocyklistów. Tym razem z pomocą przychodzą profesjonaliści, gwiazdy sportu, muzyki i mediów. Marta Dobrowolska zajęła się tym tematem. A jednym z ekspertów, analizujących drogowe przewinienia jest znany Państwu doskonale nawigator, Jarosław Juszkiewicz. Głos nawigacji Google a również nasz redakcyjny kolega. Video m. in. z jego udziałem - już wkrótce na stronie śląskiej komendy policji.


Gdy nie ma pasażerów, robotnicy pracują - można powiedzieć parafrazując przysłowie. Dlatego teraz zaglądamy na lotnisko w Pyrzowicach, gdzie - co prawda nie ma pasażerów z powodu zakazu lotów - ale wrze jak w ulu. Trwa bowiem przebudowa i rozbudowa terminalu pasażerskiego B. Nasza reporterka postanowiła sprawdzić jak idą prace i wetknęła nosa, przepraszam - mikrofon - w każdy zakamarek, a jej przewodnikami byli kierownik robót Jacek Kościelny i Piotr Adamczyk z biura prasowego lotniska.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl