Teatr. Spis rolny. PKS.

"Łysa śpiewaczka" w reżyserii Andrzeja Majczaka będzie pierwszym - po trzymiesięcznej przerwie - spektaklem, na który Teatr im. Mickiewicza zaprosi częstochowską publiczność. Będzie go można zobaczyć 20 i 21 czerwca. Sprzedaż biletów jeszcze trwa.Od 1 września do 30 listopada 2020 r. będzie przeprowadzony  Powszechny Spis Rolny. Udział w nim będzie obowiązkowy. Oficjalna  strona internetowa informująca na bieżąco o Powszechnym Spisie Rolnym 2020, prowadzona jest przez Główny Urząd Statystyczny w Warszawie. My z kolei - czyli Polskie Radio Katowice - raz na jakiś czas wyjaśniamy podstawowe kwestie związane ze spisem. Przed dworcem częstochowskiego PKS stanęła dziś trumna. W ten sposób pracownicy firmy chcą zwrócić uwagę na problemy przewoźnika. Od października ubiegłego roku spółka PKS Częstochowa jest w likwidacji. Proces likwidacyjny kończy się 31 czerwca, dlatego pracownicy boją się, że jest to również data całkowitego zamknięcia spółki. Czy tak faktycznie jest i czy PKS Częstochowa będzie wozić jeszcze pasażerów, sprawdzał Krzysztof Słabikowski.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl