Europejski Kongres Gospodarczy

Największy szczyt ekonomiczny w Europie Środkowo-Wschodniej, Europejski Kongres Gospodarczy, rozpoczął się w Katowicach. Ponad 70 sesji i debat tematycznych w ciągu trzech dni. 

Z uwagi na trwającą wciąż pandemię impreza ma formę hybrydową, a debaty będą w całości transmitowane w internecie. Wszyscy marzymy o powrocie do normalności, podkreśla Wojciech Kuśpik, prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości, które jest organizatorem spotkania.


 

Będziemy rozmawiać i starać się zrozumieć nową rzeczywistość, wystąpimy też w roli dobrego przykładu dla innych, dodaje prof. Robert Tomanek z Katedry Transportu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.


 

Jednym z głównych tematów będzie przyszłość Starego Kontynentu w czasach pandemii i jego szanse na szybkie wyjście z recesji. Jak zaznaczył w trakcie otwarcia, inicjator kongresu, Wojciech Kuśpik, pomimo ograniczeń związanych z pandemią EKG pozostał szerokim forum wymiany wiedzy o gospodarce.


 

Duże oczekiwania wobec kongresu ma marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.


W ciągu trzech dni, w ramach kongresu odbędzie się ponad 70 sesji i debat tematycznych. Z uwagi na pandemię impreza ma formę hybrydową. Jednym z głównych tematów jest przyszłość Starego Kontynentu w czasach pandemii i jego szanse na szybkie wyjście z recesji.

Autor: Anna Sojka/ml/Wiadomości regionalne