Zwycięski powrót GKS Katowice do Satelity
02.10.2020
22:24:00

Hokeiści GKS Katowice wrócili do Satelity i pokonali Ciarko STS Sanok 2:0. Na pierwszy mecz na własnym lodowisko musieli czekać aż do 7. kolejki.

Pierwsze minuty meczu ze wskazaniem na zawodników gospodarzy. Miejscowi oddali aż 27 strzałów na bramkę Spesnego, w tym 10 celnych, ale brakowało skutecznego wykończenia. Próby Stoklasy, Wanata, Michalskiego i Krężołka były groźne, ale nie na tyle by zmienić wynik. Do tego w 18. minucie po strzale Miiki Franssili krążek uderzył w słupek. Sanocki zespół odgryzał się próbami Finów Pippo i Viikili, ale wynik nie uległ zmianie.

Druga część meczu zaczęła się od zmarnowanej okazji Bartosza Fraszki stojącego półtora metra od bramki, co rozpoczęło długi okres bezradności GKS-u w ataku. Odmiana gry gospodarzy nastąpiła w 32. minucie, gdy GieKSa grała w osłabieniu. Starzyński wyprowadził świetną kontrę zakończoną idealnym trafieniem w odsłoniętą stronę bramki po podaniu Rothli. Mecz nieco się otworzył, swoje okazje mieli sanoczanie, którzy kilka minut potem trafili w słupek, ale to gospodarze mieli absolutną przewagę na lodzie do końca tercji.

Niemal cała trzecia tercja należała do ekipy gości, ale hokeiści z Sanoka nie potrafili pokonać golkipera z Katowic. Mimo, że w pewnym momencie tercji mieli ogromną przewagę, to GieKSa zdołała podwyższyć prowadzenie za sprawą refleksu Mateusza Michalskiego.

Kolejne hokejowe emocje w Satelicie już w niedzielę 4. października gdzie GKS Katowice zagra z Podhalem Nowy Targ.

GKS Katowice – Ciarko STS Sanok 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

1:0 – Filip Starzyński – Jesse Rohtla (31:16, 4/5),

2:0 – Mateusz Michalski – Jesse Rohtla, Filip Stoklasa (58:15, 5/4).

Minuty karne: 4-6.

Strzały: 41-13.

Widzów: 445.

GKS Katowice: Šimboch (Miarka n/g) – Franssila, Krawczyk; Fraszko, Rohtla, Michalski – Kruczek, Wajda; Wanat, Pasiut, Krężołek – Cunik, Zieliński; Adamus, Starzyński (2), Stoklasa (2) oraz Skrodziuk, Paszek, Mularczyk.

Trener: Piotr Sarnik.

Ciarko STS Sanok: Spěšný (Świderski) – Rąpała, Olearczyk; Filipek (2), Strzyżowski, Biały – Piippo, Kamienieu; Witan, Viikilä (2), Bukowski – Demkowicz, Biłas; Bielec, Wilusz, Skokan – Glazer, Florczak (2), Łyko, Ginda, Fus.