Eliminacje EURO U-21 2021: Polacy przegrali ważny mecz z Serbią
10.10.2020
10:37:00

Podopieczni Czesława Michniewicza nie sprostali Serbom i ulegli na wyjeździe 0:1. Biało - czerwoni pozostali na drugim miejscu w grupie eliminacji do Mistrzostw Europy U-21.

Mecz z Serbią był bardzo istotny dla ostatecznego kształtu tabeli. Z powodu urazów na zgrupowanie nie dotarli Patryk Dziczek i Przemysław Płacheta, a za żółte kartki pauzował Patryk Klimala. Selekcjoner Czesław Michniewicz postawił m. in. na Pawła Tomczyka. Polacy jednak szybko stracili bramkę. W 11. minucie Veljko Nikolić uderzył silnie z okolic dwunastego metra, pokonując Kamila Grabarę. Polscy zawodnicy chcieli szybko odpowiedzieć, ale choć mieli przewagę posiadania, to w ich grze było dużo nerwowości, a przed wszystkim brakowało konkretów w postaci strzałów na bramkę gospodarzy.

Na początku drugiej połowy Serbowie ruszyli do ataków. Grabara musiał dwukrotnie interweniować. Michniewicz widząc co się dzieje na boisku zareagował wprowadzając na plac gry dwóch napastników. Polacy poczuli się pewniej, ich akcję mogły się podobać, ale brakowało skuteczności, a przed wszystkim celności, bo większość prób polskich piłkarzy nie trafiała w światło bramki. Serbowie nie cofnęli się i też potrafili zagrozić bramce Grabary. Mimo walki do ostatnich minut Polakom nie udało się doprowadzić do wyrównania.

– To było bardzo trudne spotkanie, ale przegraliśmy po prostym błędzie, którego absolutnie można było uniknąć. Niestety nie udało nam się zdobyć bramki. Nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji w pierwszej połowie. W drugiej były momenty, które można było zamienić na gola, ale tego nie udało się wykonać. To dla nas bardzo smutny wieczór, bo przegraliśmy bardzo ważny mecz. Sytuacja w tabeli jest teraz skomplikowana. Nic do końca nie zależy do nas. Przed nami dwa spotkania, trzeba zrobić wszystko, żeby jak najlepiej zagrać mecz z Bułgarią. Potem musimy spojrzeć w tabelę, bo wiele zmieniło się po tej naszej porażce – mówił po spotkaniu trener Czesław Michniewicz.

We wtorek Polska młodzieżówka zmierzy się w Gdyni z Bułgarią.

Serbia – Polska 1:0 (1:0)