Ekspert radzi: jak bezpiecznie korzystać z internetu?

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Stan epidemii sprawia, że Polacy boją się zarówno o swoje zdrowie, jak i finanse. 

2/3 rodaków obawia się, że sytuacja negatywnie odbije się na ich domowym budżecie – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Biura Informacji Kredytowej. Zdaniem 40 proc. badanych zawirowania związane z koronawirusem mogą także spowodować zmniejszenie bezpieczeństwa transakcji płatniczych w sieci a tych w ostatnim czasie przybywa, szczególnie w związku z częstszymi zakupami produktów spożywczych online. Jak zatem zabezpieczyć się przed cyberprzestępcami i co zrobić, kiedy okaże się, że nasze pieniądze trafiły na niewłaściwe konto. O bezpieczeństwie w sieci z Adamem Strzebińczykiem, podinspektorem Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozmawia Anetta Chlebica.

Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.