Parkingi dla hulajnóg. Miasto robi porządek.

fot. Kamil Jasek/Radio Katowice

Katowice wprowadzają nowe regulacje dotyczące hulajnóg. 

Dzięki nim rozrzucone po mieście pojazdy mają być już przeszłością. Pojazdy pozostawiać będzie można wyłącznie w wyznaczonych miejscach. Parkingi na placach i chodnikach oznaczone będą białą farbą. 

Zdaniem mieszkańców porozrzucane pojazdy psują estetykę i przeszkadzają. Jedni twierdzą, że parkingi są bardziej funkcjonalne, inni, że zmniejszą dostępność pojazdów. 

Na miejskich placach i chodnikach schnie nowa, biała farba wyznaczająca hulajnogowe miejsca parkingowe. Takie rozwiązanie wprowadzono już na początku wakacji w sąsiednim Sosnowcu, gdzie za pozostawienie hulajnogi poza wyznaczonym obszarem operator pobiera opłatę dodatkową w wysokości 50,- zł. Czy się sprawdza i czy tego właśnie chcą mieszkańcy pytał reporter Radia Katowice, Kamil Jasek. Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice