Piłkarze GKS Jastrzębie wygrali w Olsztynie

fot.gksjastrzebie.com

Piłkarze GKS Jastrzębie, dzięki bramce Farida Alego, wygrali w Olsztynie. Dzięki zwycięstwu powiększyli przewagę nad miejscem spadkowym do 5. punktów.

Chociaż to gospodarze rozpoczęli z animuszem, już pierwsza akcja podopiecznych Pawła Ściebury, przyniosła bramkę jastrzębianom. Jeszcze w środkowej części boiska piłkę przejął Kamil Jadach, zagrał futbolówkę do Daniela Rumina, a ten świetnie obsłużył Alego, który nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki. Goście po objęciu prowadzenia cofnęli się, przeważał Stomil, ale Mariusz Pawełek nie miał zbyt wiele pracy. Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem, ale to jastrzębianie w lepszych humorach schodzili na przerwę.

Uderzenie Rumina na początku drugiej odsłony mogło skończyć się bramką, ale piłki nieznacznie minęła bramkę. Potem to olsztynianie zaczęli coraz częściej zagrażać Pawełkowi. W jednej z akcji pomógł mu Kryspin Szcześniak, który wybił piłkę z linii bramkowej, a po chwili Damian Byrtek główkował niecelnie. Jednak z minuty na minutę akcję gospodarzy traciły na sile. Jastrzębianie skutecznie grali w defensywie, mądrze oddalając grę od własnego pola karnego. Taka gra przyniosła im drugie zwycięstwo w tym sezonie Fortuna 1. Ligi.

Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie 0:1 (0:1)
0:1 - Farid Ali 9’

Stomil Olsztyn: Vjaceslavs Kurdjavcevs - Wojciech Łuczak, Koki Hinokio, Janusz Bucholc, Skender Loshi (46. Sebastian Jarosz), Sam van Huffel (78. Hubert Szramka), Hubert Sadowski (70. Krystian Ogrodowski), Damian Byrtek, Damian Sierant (70. Jakub Staszak), Ingo van Weert, Serafin Szota.

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Mateusz Bondarenko, Kamil Jadach (89. Jakub Apolinarski), Farid Ali, Kryspin Szcześniak, Dominik Kulawiak, Dawid Witkowski, Daniel Feruga, Marek Mróz, Łukasz Zejdler, Daniel Rumin.

Żółte kartki: Staszak, Szramka, Ogrodowski (Stomil) oraz Rumin (GKS).  


Autor: Piotr Muszalski/pm/