Powstał Dom Przyrodnika. Projekt transgraniczny.

fot. Andrzej Ochodek/Radio Katowice

Nowy produkt turystyczny, łączący dziedzictwo architektoniczne dawnego spichlerza z bogactwem przyrodniczym Śląska Cieszyńskiego, został oficjalnie zaprezentowany w gminie Hażlach. 

Dom Przyrodnika, bo o nim mowa, to efekt polsko-czeskiego projektu transgranicznego. Placówka, która ma status muzeum, może przyjąć jednorazowo 20 zwiedzających. Można tu znaleźć interaktywne ekspozycje, które ukazują lokalną kulturę, tradycje a także rozwój rolnictwa i pszczelarstwa w regionie. Czechów, z powodu pandemii, niestety nie było na prezentacji, ale był nasz reporter Andzrej Ochodek.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl