Wystawa w Fabryce Zapałek. Sytuacja w górnictwie. Niebezpieczne drzewa.

W Częstochowskiej Fabryce Zapałek instalowana jest wystawa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. To odsłona tzw. cyklu wolnościowego, którego pierwszym elementem były "Wymiary Wolności" realizowane na terenie byłego więzienia w Łęczycy. Wystawa zatytułowana "Dramat Wolności" dotarła do Częstochowskiej Fabryki Zapałek z aresztu śledczego na Montelupich w Krakowie i pokazuje prace różnych artystów z Polski i z zagranicy. Fabryka poszukuje ciągle sposobu na swoje funkcjonowanie. Po przekształceniu się w muzeum wstrzymała produkcję przez co, jak w soczewce, skupiają się w niej problemy związane z transformacją ustrojową i akcjonariatem pracowniczym. Wystawa czynna będzie od 9 sierpnia.


 

Sytuacja górnictwa węgla kamiennego w Polsce dramatycznie się pogarsza. Jak obecnie wygląda i co czeka branżę, sprawdzała Monika Krasińska.


 

Czy spacerowanie po Parku Śląskim może być niebezpieczne? W mediach pojawiły się ostatnio informacje o bardzo złym stanie drzew w parku. NIK w swojej kontroli stwierdza, że musi tam następować wymiana pokoleń drzew. Czy jednak mamy się czego obawiać, sprawdzał Łukasz Kałuża.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl