Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka zakończony. Gala wręczenia nagród.

Uroczystą galą wręczenia nagród i koncertem laureatów zakończyła się 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. 

W wydarzeniu wzięło udział ponad 120 uczestników z 25 krajów świata. Rywalizowali oni w trzech specjalnościach: klarnet, obój i fagot. 

Za najlepszą oboistkę międzynarodowe jury uznało Jaonę Soares z Portulagii, najlepszą klarnecisktą została Polka Agata Piątek, zaś najlepszy w specjalności obój okazał się Benjamin Dolfin z Węgier. Wszyscy otrzymali nagrody finansowe i statuetki z wizerunkiem Michała Spisaka. Cała trójka zaprezentowała się w czasie koncertu laureatów. Zagrali z towarzyszeniem muzyków Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. W sumie jurorzy przyznali w tym roku 15 nagród i wyróżnień regulaminowych, w konkursowe szranki stanęło blisko stu muzyków z całego świata, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej i Chin.

— Różnice punktowe w ocenie były niewielkie, co świadczy o bardzo wysokim poziomie wszystkich muzyków, a zwłaszcza tych, którzy doszli do etapu finałowego — zaznacza Małgorzata Majewska, dyrektorka Pałacu Kultury Zagłębia. 


Uroczysta gala odbyła się w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. 

Autorzy: Ewa Ciesielska, Katarzyna Herbuś /rs/


Wiadomości kulturalne