Nowe obostrzenia na terenie kraju

fot. MZ_GOV_PL

Zmieniają się obostrzenia sanitarne, a związane to jest z nowym wariantem koronawirusa. Alertowy pakiet obostrzeń podzielony został na dwie części.

Pierwsza z nich dotyczy uszczelnienia granic. Jak mówi Piotr Adamczyk, rzecznik prasowy lotniska im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach, zmieniają się zasady kwarantanny dla pasażerów przylatujących do Polski spoza krajów strefy Schengen. 


 

Oprócz tego, wprowadzono zakaz lotów do 7 krajów afrykańskich, gdzie potwierdzono występowanie wariantu omikron, tj. Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe. Osoby wracające z tych państw nie będą mogły skrócić kwarantanny na podstawie testu. 

Ponadto zmniejszony zostaje limit osób w lokalach gastronomicznych, hotelach, obiektach kultury i sportu do 50 procent. W zgromadzeniach i uroczystościach udział wziąć może maksymalnie 100 osób natomiast w wydarzeniach sportowych poza obiektami sportowymi 250. W siłowniach, klubach i centrach fitness obowiązywał będzie nowy limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. 

Na razie regulacje obowiązują do 17 grudnia. 

Autor: Joanna Opas/pm/


Wiadomości regionalne