Czy w aptekach na Śląsku można się już testować w kierunku COVID-19?

W całym kraju bezpłatne testy antygenowe w kierunku SARS-CoV-2 można wykonać tylko w 64 aptekach - poinformował o tym na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. 

W województwie śląskim od dziś testy można wykonać w ośmiu aptekach, między innymi w Zebrzydowicach, Gliwicach i Kaletach a także w Wiśle, Goczałkowicach Zdroju, Radzionkowie, Niegowie i Częstochowie. Żadnego takiego punktu nie uruchomiono w stolicy regionu.

O to, czy apteki są gotowe na wdrożenie nowego programu, zapytaliśmy prezesa Śląskiej Izby Aptekarskiej doktora Mikołaja Konstantego.


 

Dr Mikołaj Konstanty dodaje, że cały czas odbiera telefony śląskich aptekarzy zainteresowanych wprowadzeniem nowej usługi w aptekach. Jednak dodaje, że ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno pacjentom, jak i personelowi aptecznemu - farmaceuci potrzebują więcej czasu. 

W punkcie aptecznym sprzedawane są dziś nie tylko leki, ale i szczepione są zdrowe osoby, a pacjent przychodzący na test w kierunku COVID-19 jest przecież potencjalnie chory. 

Autor: Jadwiga Woźnikowska/pm/


Wiadomości regionalne