Śląska Policja opublikowała portrety progresywne Jacka Jaworka

Częstochowska prokuratura złożyła wniosek o przedłużenie śledztwa w sprawie Jacka Jaworka. Jest on podejrzany o potrójne zabójstwo we wsi Borowce w lipcu ubiegłego roku.

Wniosek o przedłużenie śledztwa o pół roku rozpatrywać będzie prokuratura regionalna w Katowicach. Policja udostępniła dziś portrety progresywne Jacka Jaworka. Przestawiają one to, jak podejrzany może dziś wyglądać biorąc pod uwagę starzenie się oraz zmianę zarostu twarzy i głowy. Przestawiają go też w różnego rodzaju odzieży i z akcesoriami takimi, jak okulary. Do tej pory w śledztwie przesłuchano ponad 100 osób.

Część z nich z użyciem wykrywacza kłamstw - takie przesłuchanie dotyczyło przede wszystkim tych, którzy mieli z Jackiem Jaworkiem bliski kontakt przez zbiornią - mówi prokurator Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Katowicach.


Śledczy mają dwa założenia dotyczące tego, co obecnie dzieje się z Jackiem Jaworkiem. Pierwsza mówi o tym, że ukrywa się on w Polsce lub poza jej granicami - dodaje prokurator Tomasz Ozimek.


Jacek Jaworek podejrzany jest o zastrzelenie w nocy z 9 na 10 lipca 2021 roku swojego brata, jego żony i bratanka.

Jeśli ktoś może pomóc w ujęciu sprawcy, lub też ma informacje o miejscu jego pobytu proszony jest o kontakt z policją.

Autor: Joanna Opas /mf/


Wiadomości regionalne