Raków Częstochowa przegrał na inaugurację Ligi Europy
22.09.2023
01:11:00

Debiut mistrzów Polski w fazie grupowej Ligi Europy zakończył się porażką z Atalantą Bergamo 0:2.

Piłkarze Atalanty nie dali szans gościom z Częstochowy. Osłabiony kontuzjami Raków przegrał na wyjeździe 0:2. Jeszcze w pierwszej połowie, w dużej mierze za sprawą Vladana Kovacevicia, przyjezdni utrzymywali bezbramkowy remis ale tuż po zmianie stron golkiper z Częstochowy musiał wyjmować piłkę z bramki. Gdy w 66. minucie do siatki trafił Ederson odrobienie strat graniczyło niemal z cudem.

Na kwadrans przed końcem gry Ben Lederman miał sytuację sam na sam z bramkarzem Atalanty, który niestety wygrał tę rywalizację.

Następny mecz w fazie grupowej Ligi Europy rozegramy z kolei w czwartek, 5 października ze SK Sturm Graz.

Atalanta BC - Raków Częstochowa 2:0 (0:0)

De Ketelaere 49', Éderson 66'

Raków: V. Kovačević - Racovițan, A. Kovačević, Rundić, Papanikolaou, Berggren (70. Lederman), Sorescu, Plavšić (78. Jean Carlos), Kochergin (61. Cebula), Yeboah (61. Kittel), Zwoliński (70. Crnac)

Atalanta: Musso - Tolói, Djimsiti, Scalvini, Zappacosta (76. Holm), De Roon (62. Éderson), Koopmeiners, Ruggeri, De Ketelaere (90. Bakker), Muriel (62. Miranchuk), Lookman (76. Pašalić)