Spalone ikony. Okupacja trwa. Przedwyborcze komentarze.

ikonykatedra_kosa_120Po pożarze w sosnowieckiej katedrze mieszkańcy i członkowie parafii zbierają pieniądze na odbudowę dachu i zabezpieczenie pięknych polichromii. Pomagają im bezdomni z jaworznickiego ośrodka "Betlejem". To tam tworzone są ikony, ze spalonych podczas pożaru katedry, desek. Nasza reporterka Ewelina Kosałka-Passia odwiedziła "Betlejem", była też w sosnowieckiej katedrze, otwartej już dla mieszkańców.


 

wp_20141113_005_120_01Drugą dobę trwa okupacja Kompanii Węglowej. Ponad 100 górników nie zamierza opuścić budynku zarządu, dopóki nie spotka się z nimi przedstawiciel strony rządowej. Spółka stanęła przed widmem upadłości. Okupacji przyglada się i przysłuchuje nasza reporterka Monika Krasińska.


 

dochtory_120Za dwa dni wybory samorządowe, to czas, by o tym ważnym wydarzeniu porozmawiać, a że dziś piątek, to w studiu pojawią się nasi stali komentatorzy, doktorzy Tomasz Słupik i Piotr Kulas. Tematem rozmowy będą między innymi okręgi jednomandatowe oraz pierwsze wyniki, dzięki metodzie "exit poll".INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl