Jubileusz Egidy. Refundacja leczenia. Turniej tańca.

egida_logo_400Już od czterdziestu pięciu lat nadaje Studenckie Studio Radiowe "Egida". Rozgłośnia ma bogatą historię. To tutaj swoje pierwsze kroki w dziennikarstwie stawiali Marek Czyż, Kamil Durczok, Piotr Baron, a także wielu dziennikarzy Radia Katowice na czele z prezesem i redaktorem naczelnym rozgłośni, Henrykiem Grzonką. Z okazji jubileuszu w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach otwarto wystawę poświęconą historii radia pt. „SSR Egida – 45 lat tradycji”. Na ekspozycji można zobaczyć dawny sprzęt rozgłośni, nagrody, dyplomy oraz zdjęcia nadsyłane przez redaktorów na przestrzeni lat. Ekspozycja ma na celu ukazanie, że rozgłośnia Uniwersytetu Śląskiego to nie tylko antena i audycje, ale i ludzie, którzy oddali jej serce. Co się zmieniło w Egidzie i jak wygląda współcześnie, sprawdzała nasza reporterka Marta Dobrowolska.


 

Już nie trzeba iść do sądu, by odzyskać pieniądze za leczenie za granicą. W minioną sobotę prezydent Komorowski podpisał ustawę o tzw. medycynie transgranicznej. Zmieniły się przepisy w tym zakresie i to na wyraźną korzyść pacjenta. Szczegóły w relacji naszego reportera Andrzeja Ochodka.


 

Nie przedsiębiorczość, nie matematyka, a śląskie tańce królują dziś w Uniwersytecie Ekonomicznym. Po raz piąty odbywa się tam Ogólnopolski Konkurs Tańca Śląskiego. Zespół Pieśni i Tańca Silesianie organizuje imprezę po to, aby popularyzować dziedzictwo kulturowe naszego regionu. Wielkie taneczne święto potrwa do niedzieli, a na miejscu był nasz reporter, Łukasz Szwej. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl