Napad na kobiety. Palisz to śmierdzisz. Pikieta.

Częstochowska policja poszukuje sprawcy lub sprawców napadów na kobiety. Do ponad 10 zdarzeń doszło na terenie dwóch dzielnic miasta i mają różny charakter, dlatego śledczy nie mają pewności, że chodzi o jednego napastnika. Policja apeluje, aby nie popadać w panikę, a prokuratura prowadzi w związku z tymi zdarzeniami dwa postępowania. Za usiłowanie gwałtu grozi do 12 lat więzienia. Doprowadzenie do innych czynności seksualnych zagrożone jest karą 8 lat pozbawienia wolności.


 

"Palenie szkodzi zdrowiu" – to hasło, które znane jest chyba wszystkim. Na wszystkich robi chyba jednakowe wrażenie, czyli tak naprawdę wrażenie na nikim chyba nie robi, a na pewno nie na palaczach. W Niegowonicach po nietypowe narzędzie do walki z palaczami sięgnęła dyrekcja szkoły. Chodzi o dzieci i to te najmłodsze. W placówce ruszyła kampania pod hasłem: "palisz to śmierdzisz".


 

Około 200 górników pikietowało siedzibę Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Nie zgadzają się oni na planowane zwolnienie blisko 500 osób w Jastrzębskich Zakładach Remontowych.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl