Lektury. Konwój. Jarmark.

Do dzisiaj można zgłaszać propozycje lektur dla uczniów podstawówki. Ministerstwo Edukacji Narodowej chce w ten sposób odświeżyć listę pozycji obowiązkowych. Wybierane przez część nauczycieli książki nie rozbudzają ciekawości ucznia, opisują nieznaną dziecku rzeczywistość sprzed kilkudziesięciu lat. Pomimo tego, że niektóre lektury są długie i pisane archaicznym dla młodzieży językiem, uczniowie lubią czytać. Jakie książki najbardziej podobają się młodym i czy są one odpowiednio dobrane do ich wieku? Propozycje na stronie internetowej MEN-u mogą zgłaszać nauczyciele, rodzice oraz sami uczniowie. Dzieci są najlepszymi recenzentami, dlatego warto dać im wybór. Może dzięki temu czytanie lektur szkolnych nie będzie dla nich czasem straconym, a wspaniałą, rozwijającą przygodą.


 

Z Częstochowy do Doniecka wyruszył dziś po południu specjalny konwój z pomocą humanitarną. Liczy trzy ciężarówki, które przewożą prawie 70 ton artykułów spożywczych i ubrań. Trafią one przede wszystkim do dzieci. Pomoc zorganizował Zarząd Województwa Śląskiego i Częstochowski Caritas. Konwój powinien dotrzeć do obwodu donieckiego dziś w nocy.


 

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, w wielu miastach już wyczuwa się przedświąteczny klimat, powoli zaczynamy robić pierwsze świąteczne zakupy, szukamy kartek, prezentów i coraz częściej swoje kroki kierujemy zamiast do supermarketu, to na jarmarki, które coraz chętniej organizowane są w naszych miastach. A pana kataryniarza można przyjść posłuchać, do czego zachęca Joanna Opas, która wybrała się na jarmark z mikrofonem. Jarmark działa do 23 grudnia.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl